TFF: Geçerli imza sayısı 94

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

TFF, Kulüpler Birliği toplantısı sonrasında yapılan açıklamalarda imza sayısına ilişkin verilen bilgiyi bir kez daha yalanladı.

TFF, mevcut geçerli imza sayısının 94 olduğunu bir kez daha yineledi ve söz konusu açıklamalara yanıt verdi:

“Türkiye Futbol Federasyonu, kanunla kurulmuş özerk bir kurumdur; FIFA ve UEFA'ya bağlı, Kuruluş Kanunu, Ana Tüzük, Talimat ve Yönetmeliklere uygun olarak yönetilen resmi uluslararası kurumdur. Kendisine noter aracılığıyla teslim edilen ve toplanan tüm imzalar kayıt altına alınır.

Bu kapsamda, 18 Temmuz 2024 tarihinde yapılacak seçimli mali genel kurul toplantısı tarihinin öne alınması talebiyle noter aracılığıyla verilen imza sayısı 109, noter aracılığıyla imzalarını beyan eden kulüp sayısı 13, Yetkisiz kişiler tarafından atılan geçersiz imza sayısı 2'dir. Dolayısıyla geçerli imza sayısı 94'tür.

Ayrıca Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı, 1. Lig Kulüpler Birliği ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği birbirinden bağımsız üç ayrı kurumdur. Nasıl ki hiçbir birlik başkanı diğer birlikler adına karar verici veya sözcü olamazsa, o birliklere üye tüm kulüpler tarafından yetkilendirilmeyen hiçbir kulüp başkanı da tüm profesyonel kulüpler adına karar verici, temsilci veya sözcü olamaz. Bir kulüp başkanının 136 imza topladığına dair açıklamasının gerçekle hiçbir ilgisi yoktur ve bu açıklama kendisini bağlar.

“Türk futbol kamuoyunun, yanıltıcı iddiaların ve kamuoyunda dezenformasyonun önlenmesi amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu'nun doğru bilgilendirmeyi sürdüreceğinden şüphesi olmasın.”

Hasan Arat: İmzalara saygı duyulmalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir