Dilan Polat ve Engin Polat davasında karar çıktı! “Şüpheden kaçma” vurgusu dikkat çekti

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca haklarında “Suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi, Vergi Usul Kanununa aykırılık ile bahis ve kumar”ın düzenlenmesine aykırılık” suçlarından soruşturma başlatılan Engin ve Dilan Polat çifti, futbol ve diğer spor müsabakalarına katılanlar, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce yürütülen operasyonda tutuklandı.

Operasyon kapsamında toplam 24 şüpheli yakalanırken, 18 şüpheli ise emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi. 5 Kasım'da tutuklanarak cezaevine gönderilen Dilan ve Engin Polat çifti halen cezaevinde.

Dilan Polat2

Dilan ve Engin Polat'ın yargılandığı davada yeni bir gelişme yaşandı. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Dilan Polat'ın Banu Parlak'taki iş yerini havaya uçurduğu iddiasıyla iddianame hazırlandı.

Dilan Polat'ın 3'ü

HAPİS CEZASI İSTEDİ

İddianamede, Barış Boyun, Beratcan ve Batın Can Gökdemir'e “silahlı suç işlemek amacıyla örgüt kurmak”, “silah bulundurmakla tehdit etmek” suçlarından toplam 8 yıl 4 ay 23 yıl hapis cezası verildi. birden fazla kişi”, “mala zarar verme” ve “ruhsatsız ateşli silah taşıma”. Bir yıla kadar hapis cezası istendi.

Dilan, Engin ve Sezgin Polat'ın “birden fazla kişiye silahlı tehditle yardım ve yataklık etmek” ve “mala zarara yardım ve yataklık etmek” suçlarından ayrı ayrı 8 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları istendi. Diğer 5 sanığın ise çeşitli suçlardan farklı cezalarla cezalandırılması istendi.

parlak afiş

MAHKEME KARARI VERMİŞTİ

Dilan ve Engin Polat'ın avukatı sanıkların tutukluluğuna itiraz etti. İtirazı değerlendiren Küçükçekmece 3. Asliye Ceza Mahkemesi, sanıklar Dilan Polat, Engin Polat, Sezgin Polat, Batuhan İnci, İsmail Emre Arifoğlu, Nizamettin Bilgili, Onur Abiç ve Yunus Emre Yıldız'ın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

'KAÇIŞ ŞÜPHESİ'

Mahkeme, kararında, sanıklara isnat edilen suçun kanunda öngörülen ceza süresinin tamamı, tutukluluk süresinin bu süreye oranı, dava dosyasındaki delillerin durumu ve firar şüphesi olduğunu tespit etti.

(DHA)Bu içerik Öznur Yaslı İkier tarafından yayınlanmıştır.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Acil ameliyata alındı!  Hastane odasından paylaştı  Acil ameliyata alındı! Hastane odasından paylaştı
Taburcu olmadığını söyledi!  Övgü sözleri: Taburcu olmadığını söyledi! Övgü sözleri: “O yatakta…”
Cem Yılmaz'ı trafikte görünce... "Araban çok güzel, ne yapıyorsun?"Cem Yılmaz'ı trafikte görünce… “Araban güzel, ne yapıyorsun?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir