Türk futbolunda devrim niteliğinde karar! Artık kararını kulüpler verecek… Süper Lig yeni sezonda hayat buluyor

Türk futbolunun en çok tartışılan konularından biri olan hakemlerle ilgili yeni adımlar atılmaya devam edilirken, devrim niteliğinde bir karar hayata geçirilmek üzere.

TÜM KULÜPLER ONAYLANDI

Türkiye Futbol Federasyonu ile profesyonel liglerde mücadele eden kulüpler, bağımsız bir tahkim kurumu kurulması konusunda mutabakata vardı. Alman modelinden ilham alınarak hazırlanan proje tüm kulüplerin onayını aldı.

GELECEK SEZON BAŞLIYOR

hakem-aa-1974778

Bağımsız hakem heyetinin önümüzdeki sezondan itibaren hakem atamalarında söz sahibi olması bekleniyor. TFF ile kulüpler arasında mutabakata varılan proje şu şekilde hayata geçirilecek. TFF bir şirket kuracak, profesyonel kulüpler başka bir şirket kuracak. Bu iki şirket 5 üyeli yeni bir şirket kuracak. 3 üye TFF, 2 üye ise kulüpler tarafından belirlenecek. 5 üyeden oluşan bu şirket bağımsız bir tahkim heyeti atayacaktır.

KULÜPLER söz sahibi olacak

1707037

Tahkim heyeti profesyonel temelde faaliyetine başlayacak; Klasman hakemlerinin belirlenmesi de dahil olmak üzere her türlü hakemi atama ve yaptırım yetkisine sahip olacak. Konsey, bu yapıyla kulüplerin hakem atamalarında mutlak söz sahibi olmasını sağlayacak.

Gerçek zamanlı puanlama
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Türk futbol tarihine geçecek!  İşte Barış Alper'e yapılan teklifTürk futbol tarihine geçecek! İşte Barış Alper'e yapılan teklif
Hakemin kararlarına İsrail tepki göstermeli!Hakemin kararlarına İsrail tepki göstermeli!
İlk 11'e giremeyince emekli oldu! "ben ayrılmak istiyorum"İlk 11'e giremeyince emekli oldu! “Ben ayrılmak istiyorum”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir