TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu: Kupaların ülkemize gelmesini diliyorum

genişletmek

KAYNAK DHA

FIBA U17 Dünya Kupası kura çekimi, 29 Haziran – 7 Temmuz tarihleri ​​arasında İstanbul'un ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Organizasyonun C Grubu'nda Türkiye'nin rakipleri Arjantin, Yeni Zelanda ve İtalya'ydı.

Kura çekiminin ardından FIBA ​​Başkanı Şeyh Saud Ali Al Thani, FIBA ​​Genel Sekreteri Andreas Zagklis ve Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu basına açıklamalarda bulundu.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, bugünün çok önemli bir gün olduğunun altını çizerek, şöyle konuştu: “Avrupa basketbolunun liderlerinin buradaki kuraya katılması bizi gerçekten çok mutlu etti. FIBA Başkanımıza ve heyetine teşekkür ediyorum. Bu tür organizasyonlara katılmaları bizleri daha da mutlu ediyor. Bu tür organizasyonların devlet desteğiyle yapılması işimizi kolaylaştırıyor. Başkanımıza Türk basketboluna duyduğu güvenden dolayı teşekkür ediyorum. Sayın Bakanlığımız bizi yalnız bırakmadı. Geleceğin basketbolunun şekilleneceği bir süreç varsa ve biz de bu sürece katkıda bulunacaksak, hem organizasyon hem de yapı olarak buna öncelik vermekten mutluluk duyacağız. Halkımızın milli takımımıza ve gelecekte yıldız olabilecek oyuncularımıza bakacağına ve onları yalnız bırakmayacağına inanıyorum” dedi.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu: Kupaların ülkemize gelmesini diliyorum

“ÖNÜMÜZDEKİ İKİ-ÜÇ HAFTA HEYECAN VERİCİ BİR SÜREÇ”

Kadın ve erkek kulüpleri bazında Avrupa kupalarında büyük başarıların eşiğinde olduğumuzu belirten Türkoğlu, şöyle konuştu: “Son 5-6 yıla baktığınızda kulüplerimizin Türk basketbolunun futboldaki yerini belirlemedeki başarıları ortadadır. kadınların ve erkeklerin dünyası takdire şayandır.Federasyon olarak onların yanında olan, her alanda onları destekleyen, kulüplerin başarısı olduklarını her fırsatta dile getiren bir federasyon haline geldik.Umarız kupalar ülkemize de ulaşır. Daha önce olduğu gibi bu sezon da ülkemizde Türk basketbolunun kulüpler açısından Avrupa'nın en önemli liglerinden biri olduğunu gösterme fırsatı bulacağız. Hem erkek hem de kadın takımlarımızı tebrik ediyorum. Önümüzdeki 2-3 hafta da Heyecan verici bir an, “Umuyoruz ki beklediğimiz kupalar gelir ve Türk basketbolunun Avrupa'da zirvesine giden bu yolu yakından takip edeceğiz” dedi.

2027 Avrupa Şampiyonası İstanbul'da oynanacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir