Servet Yardımcı'dan Merih Demiral'a ilişkin açıklama

genişletmek

KAYNAKAA – Cnnturk.com

UEFA, milli futbolcumuz Merih Demiral'e “bozkurt” kutlaması nedeniyle 2 maç men cezası verdi.

SERVET YARDIMCI REAKSİYONU

UEFA İcra Komitesi üyesi Servet Yardımcı, söz konusu kararın futbolun bağımsızlığına müdahale teşkil ettiğini belirterek tepkisini şu ifadelerle dile getirdi:

“UEFA Disiplin Kurulu'nun milli oyuncumuz Merih Demiral'e verdiği cezadan üzüntü duyduğumu ve bunun kabul edilemez olduğunu belirtmek isterim. Sorunsuz ilerleyen bir turnuvada, maç bitiminden sonra doğal kutlama için ceza istemek futbolun bağımsızlığına müdahaledir” dedi.

“Futbolcumuz, attığı gollerle EURO 2024'te çeyrek finale çıktığımız anın mutluluğunu Türk taraftarlarıyla kutlayarak, 'Maçın Oyuncusu' seçildiğinde doğal bir sevinç paylaştı.” Değerlendirmesini yapan Milletvekili, şunları söyledi:

“Burada rakibine veya herhangi bir topluluğa zarar verebilecek hiçbir şey yok. Oyuncu, maç sonrasında katıldığı basın toplantısında doğal olarak duygularını dile getirdi. Futbolcuların kutlama yöntem ve biçimlerine, aşağılayıcı olmadığı sürece ceza verilmemelidir. Disiplin Kurulu, UEFA yönetiminden bağımsız bir organ olmasına ve kendi iç işleyişi üzerinden kararlar almasına rağmen, bu hatanın kendisinden önce düzeltilmesi gerektiğine olan inancımın altını çizmek isterim. Artık çok geç. Türkiye olarak futbolun tüm güzelliklerini dünyaya göstermeye devam ediyoruz ve EURO 2024'te oynayacağımız çeyrek final maçı öncesinde hiçbir şey dikkatimizi dağıtamaz. . 'Bizim Çocuklarımız'ın son yolculuğu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir