Necla Güngör: Hedefimiz play-off – Futbol Haberleri

genişletmek

KAYNAKİHA

2025 Avrupa Şampiyonası elemeleri B Ligi 1. turunda mücadele eden ve 2. maçında Macaristan'ı 2-1 mağlup eden A Milli Takım'ın teknik direktörü Necla Güngör Kıragası, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“SAHADA ÇALIŞTIĞIMIZ HER ŞEYİ GÖRMEKTEN MUTLU OLDU”

Taktiksel çabalarının sahaya yansıdığını belirten Güngör Kıragası, şunları söyledi: “Mücadele gücü çok yüksek bir takımla karşılaşacağımızı zaten biliyorduk. Taktiklerimizi buna göre oluşturduk. İki senaryomuz vardı. İlk yarıda mümkün olduğu kadar topu elimizde tutup, pozisyon almadan devreye girmek istedik ve her iki yarıda da hücum oyuncularımızı harekete geçirerek sonuç aldık. Aslında ilk yarıda yediğimiz gol dışında durum düşündüğümüz gibiydi. Oyuncularım disiplinlerini kaybetmediler. Mücadeleyi sonuna kadar sürdürdüler. Taktiksel olarak üzerinde çalıştığımız her şeyi sahada görmek bizim için mutluluk verici. Dünya sıralamasında Macaristan 4., biz ise 62. sıradayız. Bu farklılığa rağmen oyuncularım kadın futbolu açısından ne kadar ileri gidebileceklerini sahada mücadele ederek gösterdiler. Bu yüzden son derece mutluyum. Bu gördüğünüz kızlar ülkeleri için ve kadın futbolunun gelişimi için ciddi şekilde çalışan oyuncular. Bu nedenle son derece gururluyum dedi.

“HEDEFİMİZ PLAY-OFF'A KALMAK”

Yavaş ama emin adımlarla ilerlediklerini vurgulayan kazanan teknik adam, şöyle konuştu: “Hedefimiz önce Serie B'de kalmak. Serie A'ya hemen gitmek gibi hızlı adımlar atmak istemiyoruz. Adımlarımızın yavaş olmasını istiyoruz ama belirleyici. C Ligi’ndeki süreci 4 yılda inşa etmeyi başardık. Yapılan yatırımların meyvelerini almaya devam ediyoruz. Elbette Serie B'de kalıcı olarak kalmak ve Serie C'ye düşmeden İsviçre'nin ardından ikinci olarak Play-off'lara kalmak istiyoruz. Bu maç bu nedenle çok önemliydi. Puan bazında Macaristan'ı geçtik. “Azerbaycan'a karşı oynayacağımız maçları kazanarak puanımızı 9'a çıkarmak istiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir