Jose Mourinho itiraf etti: Benimle ilk buluşma…

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

Sarı-lacivertlilerle 2 yıllık sözleşme imzalayan Jose Mourinho, başkan Ali Koç'la ilk kez basın karşısına çıktı. Basın toplantısını taraftarlara teşekkür ederek açan Ali Koç, şunları söyledi: “Teknik Direktörümüzden ve ekibinden duyduğuma göre 'Böyle imza törenlerini gördük ama yaşamadık' dediler. Dolayısıyla teşekkür ederiz. F.Bahçe taraftarının gücünü gösterdiğiniz için teşekkür ederim.” Teknik direktör ayrıca Mourinho'ya gazetecilerin sorularını da sordu.

İşte Mourinho'nun açıklamalarından öne çıkanlar:

Jose Mourinho itiraf etti: Benimle ilk buluşma...

“Dün buraya gelen ve gelmeyen tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Önceleri Mourinho'ydum diye şaka yapıyordum, şimdi kendimi Fenerbahce'nin teknik direktörü olarak tanımlıyorum. Çünkü öyle olmak istiyorum.”

“Benimle ilk iletişime geçen kişi Mario Branco oldu. Sonra Ali Koç oldu. Hangi kulübe gidersem gideyim dedikodular var. Transfer konusunda kimseyle konuşmadım. İsimlerden ziyade projelere ve istikrara bakın İsimlerden değil profillerden bahsettik “Biz isimlerden hiç bahsetmedik. Daha doğrusu eski Roman oyuncularımla hiçbir ilgim yok. Şimdi işleri aceleye getirmenin zamanı değil.”

“Serbest antrenördüm, bu yüzden imza atmadan önce kimsenin iznine ihtiyacım yoktu. Her zaman ailemle ve arkadaşlarımla istişarede bulundum, bunu saklamayacağım. Herkes F.Bahçe'ye gelsin.”

“Fenerbahçe'yi 2 yıldır çalıştırıyorum. Ali Koç ve Branco buradayken bu sözleşmeyi imzaladım. Bana sunulan proje çok önemliydi. Geçirdiğimiz 2 günde her şeyin en iyi şekilde olduğunu söyleyebilirim. Bu sabah tesisleri gezdim, harika ekiplerle çalıştım ve gördüğüm seviye şu: “Çok iyi. İki hafta içinde hazırlanmaya başlamalıyız. F.Bahçe taraftarı için her şeyimi vereceğim. Ben bu kulübün ruhuyum. “

“Portekiz'de Türkiye şampiyonluğu maçları haftada iki kez canlı olarak yayınlanıyor. Buraya gelmeden önce düzenli olarak takip ederdim. Gittiğim her yerde ilgi çekerim. Artık bu şampiyonayı daha fazla kişinin takip edeceğini düşünüyorum. Buraya Türkiye şampiyonluğu için geldim, ama temel olarak Fenerbahçe “Fenerbahçe'nin haklarını savunmak için tavır almak zorunda kalsaydım, iki kere düşünmezdim.”

“İsmail Kartal'a kariyerinde başarılar diliyorum. Ayrıldığı takım için kendisine teşekkür ediyorum. Geçen sezon hakkında konuşmam etik olmaz. Kapalı kapılar ardında konuşacağız. Fenerbahçe'nin hayallerini gerçeğe dönüştürecek çok güçlü bir kadro kuracağız” doğru.”

“Ben söz vermiyorum. İnsanlar büyük düşünüyor. Avrupa'da 6 finalim var, 5'ini de kazandım ama adım adım ilerlememiz lazım. Bizim asıl hedefimiz Süper Lig'in şampiyonu olmak. Benim amacım her maçı kazanmak ve şampiyon olmak. Taraftarımız ne istiyor? Fırsatım olsaydı yarın idmanlara başlar ve bu hafta sonu ilk maçımı oynardım.”

“Taraftarın çılgın ve talepkar olması lazım. Üzerimizde bu baskıyı yaratmaları lazım. Eğer Fenerbahce'de oynayan bir oyuncu bu baskıyı kaldıramıyorsa o kişi Fenerli değil demektir.”

“Arda Güler gelmek isterse neden olmasın! Fenerbahçe'yi seviyorsa, bedavaya geliyorsa ve Real Madrid maaşının yüzde 75'ini ödeyecekse 'Hayır' diyemeyiz.”

MARIO BRANCO: MOURINHO'YLA İLK KONUŞAN BENİM

Jose Mourinho itiraf etti: Benimle ilk buluşma...
Portekizli teknik adamla 2 yıl boyunca çalışacaklarını belirten Fenerbahçe sportif direktörü Mario Branco, şunları söyledi: “Jose Mourinho'nun Türkiye'ye gelişiyle ilgili konuşan ilk kişi benim. Bundan sonra ne olacağı beni ilgilendirmiyor. Beni endişelendiren şey sportif anlamda teknik direktörümüze sunduğumuz proje ve başkanımızın sahip olduğu vizyondur. Bu sayede dünya futbol tarihinin en iyi antrenörlerinden birinin dikkatini çekmeyi başardık. “Artık buna odaklanmamız gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

Deplasmanda değil mayıs ayında şampiyon olmak istediğini belirten Branco, şöyle konuştu: “Geçen yıl deplasmanda iyi iş çıkardık. Biraz ön yargılıyım ama başarı oranımızın iyi olduğunu düşünüyorum. Başkanımıza, yönetimimize ve gözlemcilerimize teşekkür ediyorum. Sportif anlamda devrime inanmıyorum. Geçen yıl takım ve performans açısından iyi işler yaptık. Dünyayı çok geliştirmemiz lazım.” açıklamalarında bulundu.

ALİ KOÇ: DAHA FAZLA OY ALMAK İÇİN TAMAMLANMAMIŞ TRANSFERLERİ AÇIKLAMAYACAĞIZ

Jose Mourinho itiraf etti: Benimle ilk buluşma...
Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde Aziz Yıldırım'ın yaptığı transfer açıklamalarına yanıt veren Ali Koç, “Şampiyonluk vaad ederek şampiyon olamazsınız. Ama ben bu sözü verdim, söz vermeye gerek kalmayacak bir takım kuracağız. Sırf popülist olmak ve her şeyden önce Kongre'deki genç üyelerimizin kalbini çalmak için boş sözler veriyoruz. dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir