Hyundai, IONIQ 5 Advance'ı Türkiye'de satışa sundu. – OTOMOTİV SEKTÖRÜ

Hyundai Assan, 2024 yılında artırmayı hedeflediği elektrikli otomobil satışlarını, geliştirdiği yeni donanım seviyeleriyle desteklemeye devam ediyor. Son aylarda sırasıyla IONIQ 6 ve KONA Electric modellerini çeşitli donanım seviyeleriyle satışa sunan Hyundai Assan, şimdi de IONIQ markasının ilk modeli olan IONIQ 5 için yepyeni bir donanım seviyesi hazırladı.

Türk tüketicisine özel olarak geliştirilen “Advance” donanım seviyesi, mevcut Progressive versiyonlara (standart ve uzun) en optimum özelliklerle eşlik edecek. Hyundai Assan, bu yeni donanımla Türk tüketicilerinin elektrikli otomobillerden en üst düzeyde yararlanmasını ve aynı zamanda geleceğin teknolojilerini en uygun fiyatlarla deneyimlemesini hedefliyor.

Kendi segmentinde fark yaratacak

C-SUV segmentinde yer alan IONIQ 5 Advance'ın öne çıkan özellikleri, günlük kullanımda tüm beklentileri karşılıyor. EV modellerinin en önemli özelliklerinden biri olan ve özellikle zorlu kış koşullarında özerkliği artıran ısı pompası, diğer tüm Hyundai modellerinde olduğu gibi IONIQ 5'in Advance versiyonunda da standart olarak sunuluyor.

IONIQ 5 Advance'ın donanım listesi oldukça kapsamlı. Pikselli tasarımlı LED farlarıyla dikkat çeken araç, aktif güvenlik özellikleriyle hem yayaları hem de yolcuları koruma açısından öne çıkıyor. Lansmanından bu yana Euro NCAP'ten 5 yıldız ve 200'ün üzerinde ödül alan IONIQ 5, dur-kalk fonksiyonlu akıllı hız sabitleyici ve çarpışma önleme asistanı gibi donanımlarla donatılıyor.

Bununla; Önde soğutma fonksiyonu bulunan deri koltuklar da ısıtmalı. Müzik keyfini en üst seviyelere taşıyan BOSE Premium ses sistemi, entegre 12,3 inç ikili bilgi ve multimedya ekranı, sanal gösterge paneli (Head-Up Display), kayan orta konsol ve gizli kollar Otomatik kapılar, araba günlük kullanımda çok rahat bir yol arkadaşı…

IONIQ 5 Advance, 58 kWh'lik bir bataryaya, 125 kW'lık (170 hp) tek bir arkaya monteli elektrik motoruna ve arkadan çekiş sistemine sahiptir. Otomobilin 58 kWh bataryasının %100 şarjla menzili kombine kullanımda 384 km (WLTP) oluyor.. Öte yandan araçkentsel kullanım için VE 587 km'ye kadar özerklik kolayca ulaşmakŞekerler.

IONIQ 5'in 0'dan 100 km/sa hıza hızlanması Gelişmiş donanım seviyesinde 8,5 saniyedir. Aracın ulaşabileceği maksimum hız ise 185 km/saat ile sınırlı. Üstelik; Mükemmel 800 volt akü sistemi sayesinde, ultra hızlı 350 kW DC şarj cihazına bağlandığında yalnızca 18 dakikada %10'dan %80'e kadar şarj edilebiliyor. Yine WLTP düzenlemelerine göre IONIQ 5 kullanıcılarının 100 km menzile ulaşabilmesi için aracını ultra hızlı şarj istasyonlarında sadece 5 dakika şarj etmeleri yeterli. Hyundai, IONIQ 5 Advance modelini 7 farklı dış renk seçeneği ve iki farklı iç renk seçeneğiyle sunuyor.

Türkiye'de model atağına çeşitli modeller ve yeni versiyonlarla devam edecek olan Hyundai Assan, yüzde 10 özel tüketim vergisi dilimine giren IONIQ 5 Advance'ın fiyatını 1 milyon 785 bin TL olarak açıkladı.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir