Eylem Tok'un oğlu Oğuz Murat Acı'yı hayattan aldı! Gazeteci Rojda Altıntaş'ın açıklaması gündem oldu: Ardı ardına açıklamalar: Rojda Altıntaş'a ulaşamıyoruz

1 Mart 2024'te İstanbul Eyüpsultan'da yazar Eylem Tok, TC'nin 17 yaşındaki oğlu, saat 23.50 sıralarında seyir halinde iken yol kenarında park halinde bulunan ATV tipi 3 araca arıza nedeniyle çarptığı bildirildi. Kazanın ardından 29 yaşındaki Oğuz Murat Acı hayatını kaybetti. Orada bulunan diğer kişiler de yaralandı. Kazanın ardından polisten önce olay yerine gelen anne Eylem Tok, oğlu TC'yi olay yerinden kaçırırken, ekiplerin yaptığı incelemelerin ardından anne ve oğlunun saat 03.00 sıralarında İstanbul Havalimanı'ndan Mısır'dan ayrıldığı belirlendi. Ertesi gün 50.

Olayla ilgili İstanbul Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, aynı gün şüpheli Eylem Tok hakkında “suçluya yardım etme”, şüpheli TC hakkında ise “yardım ve yataklık etme” suçundan tutuklama emri çıkarıldı. suçlu”. “Bir kişinin ölümüne, çok sayıda kişinin yaralanmasına sebep olmak” suçundan da kırmızı tebligat istenmişti. Soruşturma kapsamında şüphelilerin ABD'ye kaçtığı öğrenilirken, iade talebinde bulunulduğu öğrenildi. Ayrıca Baba Bülent Cihantimur'a yurt dışına çıkış yasağı şeklinde adli kontrol tedbiri uygulandı.

AW157277_03 (3)

DHA MUHABİRİ GÖRSELLERİ YAYINLADI

Türkiye'nin konuştuğu olayla ilgili olarak DHA muhabiri Rojda Altıntaş, Yıldırım Demirören'in eşi Revna Demirören'in, Eylem Tok ve oğluyla ilgili haberi yayınlamasını engellemek için şoförünün kendisini aradığını söylediği anların görüntülerini dün paylaştı.

GAZETECİNİN AÇIKLAMASI: 'ÇEŞİTLİ BASKILARA MARUZ KALDIM'

DHA muhabiri Rojda Altıntaş, açıklamasında şunları söyledi:

“Kamuoyunu yakından ilgilendiren “Aylem Tok” olayıyla ilgili yeni bilgilerin elde edilmesi ve yayınlanması konusunda bağlı bulunduğum televizyon kanalından ve diğer çevrelerden çeşitli baskılara maruz kaldım.

Bu noktada ailemle ilgili endişelerden dolayı 8 haftadır sessiz kaldım. Görüntüleri ve ses kayıtlarını dün akşam bizzat paylaştım. Bu noktadan sonra işsiz kalma riskini göze almaktan kendimi rahat hissetsem de, gecikme için özür dilerim.

Genç bir kadın gazeteci olarak korkmuyorum ve gazetecilik faaliyetlerimi mutlaka alternatif yollarla sürdüreceğimin altını çizmek isterim.

“Konuyla ilgili tüm girişimler, kimden gelirse gelsin, hangi kökenden gelirse gelsin, avukatım Mehmet Zengin @avmehmetzengin tarafından kayıt altına alınacak ve hukuka uygun olarak takip edilecektir.”

AW157277_04 (3)

“ONA ULAŞAMIYORUZ”

Söz konusu gelişmenin ardından DHA Genel Müdürü Celal Korkut yaptığı açıklamada, “Öncelikle gazetecimiz Rojda Altıntaş'ın bir profesyonel olarak dünden beri telefonuna cevap vermemesine çok şaşırdığımı söyleyeyim. Kendisine ulaşamadığım için buradan arıyorum. Bir an önce işine dönmesi gerektiğini belirterek, “Nerede olursa olsun görevine devam etmesini bekliyorum” dedi.

AW157277_01 (3)

DHA Genel Müdürü Celal Korkut sosyal medyada şu açıklamayı yaptı:

ATV Kaza Bildirimi

“DHA muhabiri Rojda Altıntaş'ın, Oğuz Murat Acı'nın ölümüyle sonuçlanan ve hepimizi derinden üzen Kemerburgaz olayıyla ilgili suçlamaları gündeme geldi.

Öncelikle gazetecimiz Rojda Altıntaş'ın açıklamalarına çok şaşırdığımı söyleyeyim. Dünden beri telefonuna cevap vermiyor. Altıntaş halen DHA çalışanı olup, hakkında herhangi bir işlem yapılmadı ve yapılmayacaktır.

DHA olarak Kemerburgaz olayını başından beri takip ediyor ve haberleştiriyoruz. Söz konusu olay CNN TÜRK, Kanal D, Hürriyet, Milliyet ve Posta'da sürekli haberlerde yer aldı. Kanal D, anne Eylem Tok'un bardaki özel görüntülerine ulaşıp yayınlayan ilk medya kuruluşu oldu. CNN TÜRK, Baba Özer Acı'yı defalarca yayınladı. Yıllardır üyesi olduğum Hürriyet günlerdir konuyu manşetlere taşıyor. Hatta söz konusu olay Kanal D'de yayınlanan Taş Kağıt Makas dizisinin bir bölümünde ele alınmıştı. Olayın kamuoyunda bu kadar yankı bulmasının en önemli nedenlerinden biri Demirören Medya'nın konuyu titizlikle takip etmesi ve bu fikirle hareket etmesiydi.

Meslektaşım Rojda Altıntaş'ın kaydettiği telefon görüşmelerinde yaşadıklarını ve varsa üzerindeki baskıyı benimle açıkça paylaşmasını beklerdim. Kendisini üzdüğü, baskı altında hissettiği bir durum olmadığını, aksine haberleri her yönüyle takip edeceğimizi ve yayınlamaya devam edeceğimizi söyledim. Bir profesyonel olarak kendisine ulaşamadığım için onu buraya çağırdım. En kısa sürede işinize dönmenizi ve görevlerinize kaldığınız yerden devam etmenizi bekliyorum.
Rojda Altıntaş ve kamuoyu bunu duyuruyor.

Celal Korkut
DHA Genel Müdürü”

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Hamas ateşkesi kabul ettiHamas ateşkesi kabul etti
Bursa'da kıskançlık krizi!  Tartışmanın ardından sevgilisini bıçakladıBursa'da kıskançlık krizi! Tartışmanın ardından sevgilisini bıçakladı
Sürpriz buluşma!  Özgür Özel Devlet Bahçeli ile görüşecekSürpriz buluşma! Özgür Özel Devlet Bahçeli ile görüşecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir