En son haberler | O gıdalardaki fahiş fiyat artışlarından o sorumlu tutulacak! Erdoğan bunu açıkça söyledi: “Fiyatlarla oynamak için kendimizi feda etmeyeceğiz.”

Son Dakika Haber: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü münasebetiyle düzenlenen Türkiye Ziraat Odaları Birliği Danışma Komitesi toplantısında kürsüye çıktı. Son dönemde kırmızı ve beyaz et fiyatlarında yaşanan artış Erdoğan'ın gündemindeydi. Erdoğan'ın Meclis gündemindeki mevzuatına dikkat çeken Erdoğan, “Enflasyonla mücadelemizi bir avuç açgözlü adamın fiyat oyunlarına kurban etmeyeceğiz” dedi.

YIL SONUNA KADAR 91,5 MİLYAR TL HEDEFİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasında verdiği mesajlardan öne çıkanlar şöyle:

SUÇLAMALARA KARŞI SERT OLDU

  • Tarım sektörümüzle ilgili zaman zaman gerçek dışı iddialar gündeme geliyor. Bu ifadeler bizden önceki çalışkan çiftçilerimizin emeğine hakarettir. Doğal olarak yapılan her işte eksiklikler, fazlalıklar ve hatalar olabiliyor. Ama “Türkiye'de tarım bitti” demek sadece cehaletin değil, aynı zamanda büyük bir art niyetin de göstergesidir. 2022-2023 yıllarını karşılaştırmak bile muhalefetin eleştirilerinin asılsız olduğunu göstermeye yetiyor.

“BUNUN SORUMLUSUNU KESİNLİKLE BİZ OLACAĞIZ”

  • Buradaki herkes fahiş fiyat artışlarının yalnızca piyasa koşullarıyla açıklanamayacağını biliyor. Bazı temel gıda ürünlerinin fiyatlarındaki ani artışın nedeni piyasa koşullarından ziyade fırsatçılıktır. Bu ürünlere yönelik arz-talep dengesini bozma gücüne sahip olan bazı kazanılmış çıkarlar, aynı zamanda fiyat manipülasyonu yoluyla da piyasayı rahatsız etmektedir. Milletin rızkına, ekmeğine, yemeğine can atanlardan mutlaka hesap soracağız. Enflasyonla mücadelemizi bir avuç açgözlü insanın fiyat oyunlarına kurban etmeyeceğiz.

  • Fırsatçıları durdurmamanın yanı sıra hayvancılık sektöründeki şikayetleri çözüme kavuşturacak yeni politikaları da hayata geçiriyoruz. İlk defa aile işletmelerine hayvancılık ödemelerinde ek destek sağlayacağız. İlk defa genç ve kadın üreticilerimize yüzde 70 oranında ilave destek sağlayacağız. İyileştirme eylem planını hayata geçireceğiz.Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.
    Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Belediyede sahte diploma skandalı!  Maaşından fazlasını kazandıBelediyede sahte diploma skandalı! Maaşından fazlasını kazandı
Yemek dağıtım şoförüne taciz!  Açıkladı, açıklama geldiYemek dağıtım şoförüne taciz! Açıkladı, açıklama geldi
Okulda dehşet!  Kopya çeken öğrenci öğretmenini bıçakladıOkulda dehşet! Kopya çeken öğrenci öğretmenini bıçakladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir