Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sonraki temasları

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, “Görüşmede Türkiye ile Türkmenistan arasındaki ikili ilişkiler ile bölgesel ve küresel konular ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan'ın Türk Devletleri Teşkilatı'na artan ilgisini memnuniyetle karşıladığını söyledi. İki lider, karşılıklı selamlaşmada bulundu. Toplantı sırasında Ramazan Bayramı kutlamaları yapıldı.” Kendisini tebrik ettiler.” ifadeleri kullanıldı.

İletişim Başkanlığından, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Reisi ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesine ilişkin yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Türkiye-İran ikili ilişkileri, bölgesel ilişkiler ve bölgesel ilişkiler ele alındı. Küresel konular ele alındı.Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Reisi, görüşmede karşılıklı olarak, “Birbirlerinin Ramazan Bayramını tebrik ettiler.” denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bunun yerine Nijerya Cumhurbaşkanı Bola Ahmed Tinubu ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede bölgesel ve küresel konuların yanı sıra Türkiye ile Nijerya arasındaki ikili ilişkilerin ele alındığı belirtildi. Toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan; Sahel bölgesindeki gelişmelerin yakından takip edildiğini, Türkiye'nin savunma sanayii alanındaki deneyim, yetenek ve fırsatlarını Nijerya ile paylaşmaya devam edeceğini söyledi. Görüşmede iki lider birbirlerinin Ramazan Bayramını tebrik etti.Bu içerik Hande Dağ tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Adana'da deprem!  AFAD büyüklüğünü açıkladıAdana'da deprem! AFAD büyüklüğünü açıkladı
5'inci kattan izlerken düştü!  Çocuğun hayatı tehlikede5'inci kattan izlerken düştü! Çocuğun hayatı tehlikede
'Karım sana emanet' dedi... Birlikte olduklarını öğrenince onu öldürdü.'Karım sana emanet' dedi… Birlikte olduklarını öğrenince onu öldürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir