''Bir ünite kan 3 kişiyi öldürdü''

KAYNAKCNN TÜRK

Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, şunları söyledi: ''Türk milleti olarak içimizde iyilik vardır. “Bir insanın bir başkasına gönülden bağlanmasını sağlayan başka bir nezaket olmadığını düşünüyorum” dedi.

Hastane bahçesine mobil ünite kurulurken, çok sayıda kişi kan bağışı yapmak için sıraya girdi. Daha sonra kayıt işlemini tamamladı.

Yedikule'de kan bağışlamak isteyenler: Bir ünite kan 3 kişiyi öldürdü

Türk Kızılayı'nın kuruluşunun 156'ncı yılı olan 14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü kapsamında Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Türk Kızılayı'nın “Tüm kalbimizle birbirimize bağlıyız” sloganıyla başlattığı kan bağışı kampanyasıyla kamuoyunu bilinçlendirmeyi amaçladı ve çok sayıda kişi Yedikule'deki Göğüs Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gelerek kan bağışında bulundu.

Yedikule'de kan bağışlamak isteyenler: Bir ünite kan 3 kişiyi öldürdü

Profesör. Dr. Yiyit, “Her birimimiz aslında 3 kişinin canı demektir.”

Başhekim Prof. Dr. Nurettin Yiyit, düzenli kan bağışçısı olmanın önemine dikkat çekti… Kendisi de kan bağışında bulundu.

Yiyit, şunları söyledi: ''Kan bağışı konusunda alevlenmelerimiz oluyor; Deprem oluyor, felaket oluyor, bir anda herkes kan bağışına koşuyor. Ancak bildiğimiz gibi kanın da bir ömrü vardır. Sakladığımız süre sonsuz değildir. Bu nedenle anlık değil süreklilik önemlidir. “Düzenli ve sürekli olarak uygulamak önemlidir” diye önerdi.

PEKİ NE SIKLIKTA KAN BAĞIŞI YAPMALISINIZ?

Profesör. Dr. Nurettin Yiyit, “Kan zaten vücudumuzda belli bir süre çalışıyor ve sonrasında yok oluyor. Bu nedenle 3 ayda bir kan bağışı yapmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir