Bayram namazına 'Örümcek Adam' kostümüyle katıldı: Polis zorla camiden çıkarıldı – Son Dakika Türkiye Haberleri

'Örümcek AdamKostümüyle 81 şehri dolaşan ve çocukları sevindirmek için İzmir'den yola çıkan oyuncu, geçtiğimiz hafta İskenderun'a geldi. Ayaz KoçDün sabah kostümüyle Kaptan Paşa Camii'nde bayram namazını kıldı.

Koç'taki durumdan endişe duyan topluluk, camide maskeli bir kişinin bulunduğunu belirterek durumu polise bildirdi. Bölgeden gelen sivil ve resmi polis ekipleri kısa sürede camiye gelerek Koç'u dışarı çıkardı. Planını polise anlatan Koç, şüpheli bir durum olmadığının anlaşılması üzerine serbest bırakıldı.

“33 ŞEHRİ TAMAMLEDİM”

Yaşadıklarını anlatan Ayaz Koç, namaz kıldıktan sonra tekbir sırasında dışarı çıkarıldığını belirterek, şöyle konuştu: “İnsanlar beni deprem bölgelerinde tanıdı. Gönüllü olarak deprem bölgelerindeki çocukları eğlendirdim. 5 bölgede kaldım. Çok acı kayıplar yaşadığım için uzun süre Hatay'da kaldım. Sonra Türkiye'ye seyahat etme hayalim başladı. Moral yükselten bir Örümcek Adam'ın Türkiye'ye gitmesi fikri ortaya çıktı. 33 şehri tamamladım. Tarihi ve ünlü yerleri gösteren Örümcek Adam oldum. ‘Trabzon’dan Hatay’a gideyim’ dedim. Çünkü burada insanlar beni tanıdı. İskenderun'da kalıp Örümcek Adam kılığında bayram namazına gittim. Onu tanıyanlar vardı, destekleyenler vardı, fotoğraf çekenler vardı. Namazın ardından tekbir alırken aniden polis geldi. Beni yere yatırıp ters kelepçelediler ve ayaklarımı yere vurdular. Dayak yedim, ayağımı alçıya aldılar, yürüyemiyorum. Böyle bir olayı yaşamak istemezdim. Amacım insanları mutlu etmekti. Şu an ayağım çok ağrıyor ama hayallerimden vazgeçmeyeceğim. Benim için deprem bölgesi ön planda. Çocukların ve insanlarımızın yanında olmaya geldim“dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir