Başkan DEİK Olpak: Artık işimize odaklanacağız


Dış Ekonomik İlişkiler Komitesi Başkanı Nail Olpak, 31 Mart 2024'te yapılan yerel seçimlere ilişkin yazılı değerlendirmede bulundu.

Olpak açıklamasında şunları söyledi:

“Milletimiz yerel seçimlerde sandık başına gitmiş ve vatandaşlarımız ülkemize yakışan demokratik bir ortamda özgürce oylarını kullanmışlardır. Bu vesileyle yerel seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Seçilen belediye başkanlarını tebrik ediyor, seçildikleri bölgelerde hayırlı işler yapmalarını diliyorum.

Artık önümüzde seçim gündemini geride bırakacağımız çok önemli bir süreç var. Türk iş dünyasının temsilcileri olarak amacımız; Amacımız her zaman olduğu gibi ülkemizin kalkınmasına ve refahına katkıda bulunmak, geleceğimiz için daha fazla katma değer üretmek için daha çok çalışmak olacaktır. Bu süreçte başta enflasyonla mücadele olmak üzere yapısal reformlar dahil alınacak tüm tedbirlerin bir an önce ve kararlılıkla hayata geçirilmesi geleceğimiz açısından büyük önem taşıyor.

Ülkemizin ekonomik hedeflerine hızlı bir şekilde ulaşabilmesi, küresel ticarette büyümesini sürdürebilmesi, gelişen sanayisi ile daha fazla istihdam sağlaması ve refahın dengeli dağılımı için yatırımlarla istikrarlı ve dengeli bir büyüme Türkiye için daha çok çalışmaya devam edeceğiz.

Dış Ekonomik İlişkiler Komitesi (DEİK) olarak, dünyaya yayılmış 152 İş Konseylerimiz ile küresel ticaretin kalbinin attığı her coğrafyada ticari diplomasi faaliyetlerimize artarak devam edeceğiz. “Türk özel sektörünün gücünü dünyaya taşımak için, gönüllü olarak ülkesine değer katan üyelerimizle birlikte, gece gündüz üreterek, ülkemiz ve milletimiz için tek vücut olarak en iyisini yapmaya çalışacağız. “


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir