Ağda SUI paralarına yönelik eleştirileri açıkladı

Sui Network, token tedarikine ilişkin açıklamalara açıklık getirdi. Bir gönderide

Açıklamada Sui, tokenomiklerinin sağlam olduğunu ve token depolamayı yönetmek için güvenilir üçüncü taraf şirketleri kullandığını söyledi. Ekip, tokenların önceden belirlenmiş bir programa göre piyasaya sürüldüğünü, halka açık olduğunu ve kurucularının hazineyi veya topluluk rezervi de dahil olmak üzere yatırımcılara tahsis edilen tokenları kontrol edemediğini savunuyor.

Sui, Sui Vakfı'nın belirli koşullar altında serbest bırakılan kilitli tokenları içeren ana cüzdanı yönettiğini söyledi. Token sürümleri, Move programlama dilinin geliştirilmesi, ağ güvenliği iyileştirmeleri, hackathon'lar ve geliştirici hibeleri dahil olmak üzere çeşitli projeleri destekler.

Sui, staking ödüllerinin, tamamı topluluğa iade edilen hisse türevleri ve ağ ücretlerinden oluştuğunu açıkladı.

Ancak Cyber ​​Capital'den Justin Bons, Sui ekibinin token stoklarıyla ilgili endişelerini dile getirdi. Bons, kurucuların stake edilen tokenlerin önemli bir kısmını kontrol ederek merkezileşme riski oluşturabileceğini öne sürdü ve Sui'den daha fazla şeffaflık ve hesap verebilirlik çağrısında bulundu.

Kaynak: Justin Bons

Öte yandan Sui, Bons'un iddialarına karşı çıkıyor ve dağıtılsın ya da dağıtılmasın tüm tokenlerin BitGo, Anchorage ve Coinbase Prime gibi saygın saklama sağlayıcıları tarafından denetlenen yasal ve düzenleyici standartlara uygun olarak yönetildiğini söylüyor.

Bons, token durumunun yanlış beyan edilmesinin şeffaflık iddialarını baltaladığını ve gerçek şeffaflığın, tahsis edilen tokenların güvenli bir şekilde saklandığına ve manipüle edilemeyeceğine dair açık kanıtlar gerektirdiğini savundu.

Eylül 2023'te Sui Network, Google, Facebook ve Twitch aracılığıyla sıfır bilgi erişimine sahip uygulamalarında kullanıcılar için Web3 etkinliğini kolaylaştırdı. Proje, lansmanından bu yana düşük ücretleri korurken yüksek işlem hacimlerini yönetmesiyle ün kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir