Plajların deniz suyu ölçümlerinde Antalya damgası

0

Listede, Antalya numune alınarak ölçüm yapılan plaj sayısı bakımından 304 plajla ilk sırada yer alırken, sonuçlar ise ‘mükemmel’ çıktı.

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün Yüzme Suyu Takip Sistemi’nde, Türkiye genelindeki bin 501 plajdan, insan sağlığı açısından sakıncalı sayılabilecek enterokok ve koli basili cinsi bakterilerin varlığıyla ilgili ölçümler yapıldı. Analiz sonuçları verilerin anlık olarak takip edildiği “yuzme.saglik.gov.tr” internet adresinden paylaşıldı.

Temmuz ayı sonu ve Ağustos ayının farklı günlerinde yapılan son ölçümlerine göre Antalya kıyıları, numune alınarak ölçüm yapılan plaj sayısında 304 plajla ilk sırada yer aldı.

Analizlerde, iki bakteri türünün yer aldığı ya da hiç olmadığı plajlar ‘mükemmel’, ‘iyi ve yeterli’, ‘kötü’ ve ‘plaj yüzme amaçlı kullanılamaz’ şeklinde değerlendirilirken; Antalya’nın 304 plajından alınan numuneler ‘mükemmel’ düzeyinde çıktı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Çardak Havalimanından geçen ay 38 bin yolcu uçtu
Sanayi esnafı tamir kanalını havuza çevirdiSanayi esnafı tamir kanalını havuza çevirdi
Dilencilikte ‘yevmiye usullü’ çalışma dönemiDilencilikte ‘yevmiye usullü’ çalışma dönemi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku