Karnı burnunda ev hanımının tekvando aşkı

0

Büyüyen göbeği nedeniyle tekvando takımını giyemeyen kırmızı kuşaklı Gözükızıl, farklı kuşaklardan çocukları ile aynı salonda antrenman yapıyor. Gözükızıl, bebeğinin son derece sağlıklı olduğunu belirterek, “Büyük oğlum kırmızı-siyah, küçük oğlum kırmızı, üçüncü oğlum beyaz, kızım sarı, ben kırmızı. Evde sadece kemeri olmayan eşim var. Çocuğum doğuştan tekvandocu olacak” dedi.

Ev hanımlarına ayrı seans açan Kepez Belediyesi Spor Kulübü’nün Turgut Özal Spor Kulübü’nün tekvando branşına kayıtlı 38 yaşındaki Seher Gözükızıl, spora olan tutkusuyla herkes tarafından beğeniliyor. 4 çocuk annesi Gözükızıl, ev hanımlarının bile spor yapabileceğini göstermek için tekvandoyu tercih ediyor; 6 yaşındaki kızı, 8, 11 ve 13 yaşlarındaki 3 oğluyla aynı sınıfta tekvando dersi alıyor. Kırmızı kuşakta mezun olan ve 6 aylık bebeğiyle kendi neslinde sınava giren Gözükızıl, gerekli tüm hareketleri yaparak sınavı geçti. Doktor ve başantrenör Derya Uyankaya’nın onayıyla belirlenen programa göre hareket eden kararlı ev hanımının hedefi, kara kuşakta iki kez “dan” yapmaktır.

“DOKTOR VE EĞİTMENİN DENETİMİNDE YAPIYORUM”

Altıncı ayını doldurduğunu ve doktor kontrolünde antrenmanlarına devam ettiğini belirten Seher Gözüzül, aldığı kilolar nedeniyle tekvando kıyafeti giyemediğini söyledi. Şu anda koçunun kendisi için sadece kol teknikleri, yürüme ve nefes programlarında plan yaptığını kaydeden Gözükızıl, “En başından beri doktor ve antrenör kontrolünde yaptığım için gergin değilim. Çocuğun gelişimi tamamen normaldir. Nefes egzersizlerimi tam olarak yapabildiğim için beni çok rahatlatıyor.”

“ÇOCUĞUM DOĞDU Tekvandocu”

Gözükızıl, 4 çocuğuyla birlikte tekvando kursuna gittiğini belirterek, “Büyük oğlum kırmızı-siyahlılar, küçük oğlum kırmızılar, üçüncü oğlum beyazlar, kızım sarılar ben de kırmızılar. Küçük oğlum doğuştan tekvandocu olacak. Evde tek kemeri olmayan eşim. Evde çocuklarım sürekli birbirleriyle çalışıyor. Evde sürekli rekabet var” dedi.

“Fırsatları Varsa Gelsinler”

Hedefinin iki dan kara kuşak yapmak olduğunu belirten Gözükızıl, ev hanımlarına da “İmkanları varsa gelsinler. Burada sosyalleşip spor yapıyorlar. Sporun vücutlarına faydasını gördükten sonra vazgeçemiyorlar. Ama önemli olan ilk adımı onlar atsın.”

“ANNEMLE GURUR DUYUYORUM”

Gözükızıl’ın oğulları da annelerini sonuna kadar destekliyor ve güveniyor. 11 yaşındaki Muhammed Emin Gözükızıl, “Ailece tekvandocuyuz, kendimizi savunmayı öğreniyoruz” derken, 13 yaşındaki Duran Erol, “Ben de kardeşimin benim gibi birçok branşta doğmasını istiyorum” derken, 8 yaşındaki Baran, “Annemle gurur duyuyorum. Ben de siyah kuşak olmak istiyorum.

“YENİ DOĞANLARIMIZI AİLEMİZE DAHİL OLACAĞIZ”

Antrenör Derya Uyankaya ise düzenli ve azimli sporcusunun doktor kontrolünde antrenmanlara katıldığını belirterek, “Şu anda sadece kol teknikleri çalışıyorum, kısa yürüyüşler yapıyorum ve sık sık dinleniyorum. Doktorumuz izin verdiği sürece eğitimimize devam ediyoruz. Yeni bebeğimiz yolda, inşallah onu da tekvando ailemize dahil edeceğiz” dedi.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Yakınları şüphelerinde haklı çıktı, evde ölü bulundu
Kastamonu'da yapılacak olan halterin temeli dualarla atıldıKastamonu’da yapılacak olan halterin temeli dualarla atıldı
Denizli'de geleneksel yaz konserleri başlıyorDenizli’de geleneksel yaz konserleri başlıyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku