Kamikaze İHA ailesi Azab’ın yeni üyesi vitrine çıkıyor

0

Türk savunma sanayi ürünü olan çok amaçlı kamikaze Azab’ın yeni versiyonu ilk kez sergilenecek.

Savunma sanayii bünyesinde geliştirilen “dönüşümlü mühimmat” ve kamikaze İHA çözümlerine yeni çözümler ekleniyor.

Robit Teknoloji, ilk olarak Mart ayında duyurulan “Azab” isimli kamikaze İHA çözümü üzerindeki çalışmalarını da hızlandırdı.

Azab’ın 200 santimetre kanat açıklığına sahip versiyonunu ilk kez duyuran şirket, ürün ailesinin 150 santimetre kanat açıklığına sahip versiyonunu ilk kez 16. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda (IDEF 2023) sergileyecek.

Delta kanat yapısına sahip çok amaçlı kamikaze Azab T150’nin uçuş testleri devam ediyor.

IDEF’te ilk kez sergilenecek olan Azab T150, ekonomik, mobil, askeri sistemlere entegre ve yüksek lojistik platform olmasının yanı sıra daha hızlı, daha güvenli, daha etkin ve operasyonel olarak daha basit bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Azab T150, 150 santimetre kanat açıklığına ve 110 santimetre uzunluğa sahiptir. Maksimum kalkış ağırlığı 7,3 ​​kilogram olan Azab T150, 120 dakika havada kalabiliyor ve 150 kilometre menzile ulaşabiliyor. 3 kilogram faydalı yüke sahip kamikaze İHA, 150 metre haberleşme menzilinde gece gündüz uçabiliyor ve 2000 metre çalışma irtifasına ulaşabiliyor.

Bir mancınıktan fırlatılan Azab T150, tek bir operatör tarafından kolayca çalıştırılabilir.

Azab T150, uçuş rotası değiştirme, gerçek zamanlı veri aktarımı, görev planlama, manuel kontrol ve sürü uçuşu gibi özelliklere sahiptir.

AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özet olarak Anadolu Ajansı internet sitesinde yayınlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku