Fransız meclisi olaylarda tahrip edilen binaların hızla onarımı için tasarı kabul etti

0

Genel Kurul’daki Fransız milletvekilleri, Nael M. adlı gencin öldürülmesinin ardından toplumsal olaylarda yıkılan binaların yeniden inşası ve onarımının hızlandırılmasını amaçladı. sayıyorum Konusmak.

Tasarı 260’a karşı 87 oyla kabul edildi.

Tasarı, söz konusu binaların yeniden inşası veya onarımının hızlandırılması amacıyla hükümete 3 ay süreyle her türlü tedbiri kararname ile alma yetkisi veriyor.

Tasarı ile aslına uygun olarak yeniden yapılacak binaların inşaat sürelerinin kısaltılması ve yapı ruhsatlarının hızla verilmesi amaçlanıyor.

Tasarıya göre, hükümet söz konusu binaların yeniden inşası ve onarımı için planlama mevzuatına uymak zorunda olmayacak.

Senato’da 18 Haziran’da onaylanan yasa tasarısı görüşülmek üzere meclise gönderildi.

Tasarı TBMM’de onaylandıktan sonra yasalaştı.

Yasanın yürürlüğe girmesi için Resmi Gazete’de yayımlanması gerekiyor.

Bir yasa tasarısının nihayet Fransa’da geçmesi için Parlamento’nun iki kanadı olan Ulusal Meclis ve Senato’nun onayını alması gerekiyor.

Fransa’daki protestolar

Fransa’da polisin açtığı ateş sonucu yaşamını yitiren Nael M’nin öldürülmesine tepki gösterenler ülke genelinde birçok kentte sokaklara dökülerek polisle çatıştı.

Başta Paris, Marsilya ve Lyon olmak üzere birçok şehirde gerçekleşen protestolarda yağma ve yağma olayları yaşandı.

Ülkenin yaklaşık 500 bölgesindeki protestolar sırasında polis karakolları da dahil olmak üzere 1000’e yakın bina yıkıldı.

Yürütme kanadı, olaylarda yıkılan binaların hızla yeniden inşası için olağanüstü hal yasası çıkaracağını duyurdu.

AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özet olarak Anadolu Ajansı internet sitesinde yayınlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku