Comanchero suç örgütünün yöneticileri yakalandı

0

Interpol’ün kırmızı bültenle aradığı Maximillian Rıvkın (Cem Cansu) ve Necmi Saki ile Comanchero suç örgütünün liderleri İstanbul’da yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, konuyla ilgili gelişmeleri sosyal medya hesabından duyurdu.

Yerlikaya, açıklamasında, “‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, uluslararası uyuşturucu madde üretmek ve ticareti ile malvarlığını aklamak’ suçlarından yürütülen ‘Comanchero Organize Suç Örgütü’ soruşturması kapsamında 5 firari şüpheli daha yakalandı. suçtan elde edilmiştir.”

Kafes Operasyonu’nda yakalanan şüpheli sayısı 42’ye yükseldi. Comanchero organize suç örgütünün yönetim ekibinde yer alan Maximillian Rivkin; Nikolai Ankov adına düzenlenen Bulgar pasaportu ile Türk vatandaşlığına başvurduğu, Türk vatandaşı olduğu ve Cem Cansu adını aldığı belirlendi.

Bu kişi hakkında derhal Türk vatandaşlığının iptali işlemleri başlatıldı. Interpol’ün kırmızı bültenle aradığı Maximillian Rivkin’in de Sırp asıllı İsveç vatandaşı olduğu belirlendi. Comanchero Organize Suç Örgütü soruşturmasında firari şüphelilerden Necmi Saki’nin, Interpol’den kırmızı bültenle aranan örgütün liderlerinden biri olduğu belirlendi.

Operasyonları başından itibaren büyük bir hassasiyet ve kararlılıkla organize eden İstanbul Emniyet Müdürlüğümüzü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzü ve İstihbarat Daire Başkanlığımızı tebrik ediyorum. “Allah ayağınıza taş değdirmesin” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku