Antalya’da “can suyu havuzları”ndan su içen yaban hayvanları fotokapanla görüntülendi

0

Antalya’da Orman Bölge Müdürlüğünce fidan dikimi, tohum yetiştiriciliği gibi çalışmalar için inşa edilen “can suyu havuzları” yaban hayvanlarının da su ihtiyacını karşılıyor.

Konyaaltı Orman İşletme Müdürlüğünün sorumluluk alanı içerisinde kalan Çubuk Beli civarındaki Denizli Çimento Kalker Ocağı’nın rehabilitasyon sahasına 3 can suyu havuzu yapıldı.

Ekiplerin, fidan dikimi ve tohum yetiştiriciliği gibi çalışmalarda kullandığı havuzlar, kurak giden yaz günlerinde ormanlık alanda gezinen yaban hayvanlarının da susuzluğuna çare oluyor.

“Can suyu” havuzlarının başına gelen yaban hayatını gözlemlemek isteyen ekipler, bölgeye fotokapanlar kurdu. Yaban hayvanlarının havuzlara olan ilgisi fotokapan kayıtlarına da yansıdı.

Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerince, can suyu havuzları yapmaya elverişli olan ve ilave su bırakılabilecek yeni maden sahalarına da havuz yapılması için çalışma yürütüldüğü bildirildi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kalbinden bıçaklanan genç son yolculuğuna uğurlandı
Mahalleli ağır tonajlı araçlardan bozulan yolu barikat kurarak trafiğe kapattıMahalleli ağır tonajlı araçlardan bozulan yolu barikat kurarak trafiğe kapattı
Jandarma büyükbaş hayvan hırsızlarını yakaladıJandarma büyükbaş hayvan hırsızlarını yakaladı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku