Almatı’da popüler şarap bölgesine yolculuk

0

Kartpostal serimizin son bölümü bizi Almatı’nın ünlü bir şarap bölgesine götürüyor.

REKLAM

Kartpostal serimizin son bölümü bizi Almatı’nın ünlü bir şarap bölgesine götürüyor.

Yüksek Tian-Shan dağlarıyla çevrili Assa Vadisi’nde ünlü Kazak şirketleri, tarihi şarapçılık kültürünün yeniden canlandırılmasına yardımcı oluyor.

Bölgenin karla kaplı dağlarının eteklerindeki hava koşulları şarap yapımı için mükemmel kabul ediliyor. Deniz seviyesinden bin metre yüksekte bulunan verimli toprakları, üzümlerin erken olgunlaşmasını engelliyor.

Üretilen şarapların birçoğu uluslararası yarışmalarda ödüllere layık görülmüştür. Buna 2015 yılında Fransa’dan aldığı altın madalya da dahildir.

Saule Katapbayeva, Arba Şarap: “Arba Şarap’ın bağları kendi köklerimizle yetiştiriliyor. Şarap üretim sürecinde kimyasal kullanmıyoruz. “%100 doğal, organik ve temiz ürünler üretiyoruz.”

Şirket halka açık şarap tadım turları düzenlemektedir. Avrupa’dan şişe, kapak ve ambalaj tedarik etmektedir. Meşe fıçıları İtalya ve Fransa’dan geliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku